Zobraziť kategórie

Prečo sú používatelia prírodnej kozmetiky šťastnejší?

Prečo sú užívatelia prírodnej kozmetiky šťastnejší

Prečo sú používatelia prírodnej kozmetiky šťastnejší?

Publikované:

V prvom rade prírodná kozmetika či ekodrogéria nezaťažuje naše telo. A v zdravom tele je zdravý duch. Je to jednoduché.

Pokiaľ je naše telo zanesené, nestíha odstraňovať všetky toxíny čo prijímame, potom je „zakalená“ a neustále rozbúrená aj jeho myseľ. To mnohokrát prináša výbušné správanie, nesústredenosť a vnútornú nespokojnosť bez toho, aby sme si uvedomovali prečo…


Čistota tela sa odvíja od celkového životného štýlu. Či už sa jedná o nie príliš kvalitné jedlo, vodu, umelé tkaniny a materiály, najrôznejšie vnútorné (napr. stres, nespokojnosť v zamestnaní a vzťahu) alebo vonkajšie (ovzdušie, médiá, spoločnosť…) faktory, nedostatok pohybu a každodenné používanie nesprávnej kozmetiky.


Keďže je telo človeka veľmi múdre, už obyčajným potením dokáže prirodzene vylúčiť veľké množstvo nechcených látok. To mu však musíme umožniť. Nedostatočnou fyzickou aktivitu alebo používaním chemických dezodorantov s obsahom hliníka mu túto prirodzenú funckiu znemožňujeme. Tie nielenže poteniu zabraňujú a pokožka navyše nemôže ani dýchať, ale ešte sa k tomu cez ňu do tela dostáva veľké množstvo látok pre nás úplne neprirodzených.


A nie je tomu inak ani u bežne dostupnej drogerijnej kozmetiky, ktorá je plná odstrašujúcich látok, o ktorých sa môžeme informovať úplne verejne a bez ostychu. Absorbujeme až 60% všetkého, čo na seba natrieme alebo čím sa umyjeme. Množstvo látok sa potom v tele násobí s každým ďalším produktom, ktorý denne používame.
Prechod na čisto prírodné produkty sa môže zdať zo začiatku náročnejšie, ale časom zistíte, že sa jedná o veľmi jednoduchú cestu. Zistíme totiž, koľko nepotrebných, nekvalitných a nám neprirodzených prípravkov sme celú tú dobu používali. Ich nahrádzanie sa naopak stane každodennou radosťou.


Dopytom po čisto prírodnej kozmetike navyše dávate najavo svoj záujem o daný produkt a tým podporíte aj jeho rozvoj a výrobu. Zamyslime sa nad tým, čo nám stojí za to podporiť a čo chceme mať na tamojšom trhu dostupné? Aj malá zmena každého z nás totiž vedie k obrovskému vplyvu na celú spoločnosť.

Share:
X