Zobraziť kategórie

Náš príbeh:

FB_IMG_1581509369456-768x1024

Náš príbeh:

Publikované:

čo predchádzalo vzniku e-shopu?

Volám sa Kristína a konečne mám pocit, že žijem v súlade s tým, kým som a čo je mojím poslaním. Svoje dni napĺňam tým, čo mi odjakživa ide, čo ma baví a v čom sa vyznám.

Ale tomu predchádzala dlhá cesta…

Pri výbere vysokej školy som dala akosi na intuíciu a vybrala som si obor s vetou: „to znie celkom dobre“. Ani neviem ako, ale po toľkých rokoch, čo som nevedela čo by ma bavilo a čo by som chcela raz robiť, ma štúdium ekológie a ochrany životného prostredia nadchlo. Po štúdiu na vysokej škole som sa rozhodla svoju vášeň v ekológii prehĺbiť a premeniť na profesionálnu dráhu vedca.

Bola som plná ideálov a chcela som zmeniť svet.

Išla som na doktorandské štúdium a predstavovala som si, ako budem s radosťou učiť a motivovať mladých študentov, chodiť do terénu, robiť výskumy a písať odborné články. Ale namiesto toho, aby som mohla začať reálne prírodu chrániť, som mala vo svojom prvom projekte chytať hmyz do pascí (= zabíjať ho), bola som braná ako podradný študent ktorý bude zbierať dáta a články pre svojho školiteľa a k ničomu zaujímavejšiemu sa nedostane. To bolo prvé veľké sklamanie a tu niekde sa začali moje prvé úvahy na e-shop.

Nemala som však na to priestor, bývala som s ďalšími štyrmi ľuďmi v starom pražskom byte v podnájme. Bola som demotivovaná, zrútilo sa mi vtedajšie vysnívané povolanie a veľké mesto plné cudzích ľudí mi tiež nevyhovovalo. A tak som všetko v Prahe nechala a vrátila sa do svojej domoviny na Slovensko. 

Našla som si prácu v štátnej správe vo svojom obore. Myslela som si, že keď budem pracovať v štátnej správe, budem mať moc a veľa toho zmením. Taká naivná som bola. V štátnej správe sa aj pri sebe lepšej vôli toho mení veľmi málo. Stále som však chcela meniť svet, chcela som robiť niečo, čo ma bude napĺňať a byť pritom veľkým prínosom a užitočná.

Popritom som stretla svojho pragmatického Patrika. On bol ten, ktorý ma zosadzoval z ružového obláčika a vracal do reality. Pochopila som, že sa mi asi nepodarí zmeniť svet, ale uvedomila som si, že keď každý začne od seba, spolu ten svet pomaly zmeníme. Povedala som Patrikovi o nápade s obchodíkom, a keďže Patrik už predtým o niečom podobnom tiež uvažoval, pustili sme sa do práce…

Výsledkom ročnej práce plné starostí ale aj radostí a nápadov je náš e-shop s ekologickými potravinovými obalmi, produktmi z prírodných materiálov pre bezobalové nakupovanie a s prírodnou kozmetikou a drogériou. Našim cieľom je znížiť spotrebu plastov a iných jednorazových výrobkov, ktoré sa dajú nahradiť. Chceme, aby toto miesto bolo pre Vás inšpiráciou, a Vy ste následne inšpirovali ostatných vo svojom okolí. Ukážeme Vám naše osvedčené produkty a budeme pridávať ďalšie a ďalšie, aby si vybral naozaj každý.

Radi by sme tu vytvorili akúsi komunitu ľudí, ktorým nie je ľahostajný osud našej planéty. Stále mám veľa bláznivých, niektorých dobrých, niektorých nerealizovateľných nápadov do budúcnosti a MY budeme potrebovať Vašu pomoc.. tým, že začnete od seba a urobíte toto miesto na svete lepším.

Kristína a Patrik

Share:
X