Popis
Do vrecka môžete naskladať malé kúsky mydla (a tým vytvoriť jedno nové) alebo do neho dáte rovno celé mydlo a máte istotu, že ho miniete naozaj až do konca.
Ako a prečo vrecúško používať?
- Dá skvele použiť v sprche, nevykĺzne vám z ruky a je dokonale priepustné, takže vzápätí budete mať v ruke krásne napenenú a voňavú špongiu (ideálne mydlo si môžete vybrať napríklad tu ),
- ako vedľajší efekt šetrenia mydlom si urobíte príjemnú celotelovú masáž, čo sa bude páčiť predovšetkým vašej koži, ktorá sa zbaví starých šupiniek a lymfatickému systému, ktorý sa rozprúdi,
- vyzerá vážne pekne. 🙂
Čo je to sisal?
Sisal je materiál, ktorý sa získava z listov agáve sisalové. Jedná sa o obnoviteľný zdroj. Vlákna z listov sú veľmi pevné, vyrába sa z nich bytový textil, koberce, ale aj laná. Vďaka tomu, že je prírodný a veľmi odolný, tak je obľúbený medzi floristami a bytovými návrhármi. A tiež v hydrophil 🙂
Príbeh značky alebo prečo nás chalani z Hamburgu tak dostali
Christoph, Sebastian a Wanja a ich hydrophil sú z mesta Hamburg, a tam všetko začalo.
Voda ako hlavná téma
Chlapci mali najprv blog – blog o vode, pretože bez vody nie je život a je potrebné sa o nej starať. A hovoriť o tom, že je potrebné sa o nej starať! Ak vám to znie trochu zvláštne, že traja mladí chalani spolu písali blog na tému voda – inu, zviedla ich dohromady práca v organizácii Viva con Aqua de Sankt Pauli eV, ktorá sa venuje práve všemožným vodným témam. V lete 2013 počas cyklovýletu začali tí traja vymýšľať, ako by sa dalo a či by sa dalo vyvíjať produkty, ktoré budú nielen vegánske, ale tiež ideálne 100% šetrné k vode. Napríklad vyrábané s minimom vody a s minimálnym znečistením – takže pre vodu neutrálne. Či už v rámci výroby alebo v rámci recyklácie.
Išlo to rýchlo …
A vyšlo to. Rýchlejšie, ako čakali. Ohlas bol obrovský. Už v septembri 2013 mali prvý výrobok – tričko. Vzápätí vymysleli neutrálne mydlo, bambusovú kefku, tašky … a potom sa začali špecializovať na WASH (Water. Sanitation. Hygiene), teda na segment hygieny a starostlivosti o telo. Oblasť každodenného používania. Pretože, ako hovorí ich motto: „Urobiť každý deň o trochu lepší.“ Či už pre seba, pre okolie alebo pre celý svet. Ono je to koniec koncov prepojené.
Neutrálny pre vodu, vegánske a fair
A tak v roku 2014, ešte v troch, založili značku hydrophil. Dnes už je ich šesť, majú stážistov a študentov na kratšie úväzky. Rastú do výšky aj šírky, ale pevne a neochvejne sa držia svojich zásad. A vodu milujú. Koniec koncov, „hydrophil“, teda hydrofilný, znamená vodu priťahujúce, vodu milujúci.
Neutrálny pre vodu : hydrophil používa iba materiály, ktoré sú čisto prírodné (napríklad bambus) a zároveň je možné ich recyklovať alebo skompostovať bez nebezpečenstva pre pitnú alebo spodnú vodu.
A čo farby? Asi dáva zmysel, že keď už si hydrophila zakladá na 100% čistote svojich výrobkov, nebude používať žiadne chemické farby. A je to tak. Spolupracujú s firmou AURO, ktorá sa už vyše 30 rokov venuje výrobe farieb z prírodných látok. Ich farby sú ľahko odbúrateľné, nezaťažujú životné prostredie a navyše sú, aspoň podľa nás, pekné.